[ Emlak Bilgi Sistemi Ana Sayfa ] [ Emlak İlanı Arama ] [ Ücretsiz Emlak İlanı Verme ]

Bankaların Uyguladıkları Konut Kredileri Faiz Oranları ve Karşılaştırmaları

Konut Kredisi uygulayan bankaların uyguladıkları faiz oranlarını ve örnek tutarlarını görebileceğiniz bu sayfalarda sürekli değişmekte olan Konut Kredisi faiz oranlarını düzenli olarak güncelleyerek sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Konut Kredisi faiz oranlarında 2006'da başlayan hızlı değişim, 2007 yılında Mortgage yasası uygulamalarının netleşmesiyle, 2008-2009 arasında ise Ekonomik Kriz etkisini de katarak sürmekte. Bu hızlı değişimde sizlere yardımcı olmak adına Emlak Bilgi Sistemi olarak bankaların konut kredileri hakkında bilgi vermek ve bir tablo içerisinde karşılaştırma yapmak istedik. Aşağıdaki konut kredisi oranları Mortgage (TutSat) yasasının getirdiği vergi avantajı dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Ancak bu yasayla yapılması zorunlu olan DASK, birey sigortası ve Ekspertiz ücreti gibi diğer ödemeleri ayrıca hesaplamak gerekmektedir. Emlak Bilgi Sistemi olarak en garantili, krizlere karşı en korunaklı kredi türünü Sabit Faizli Konut Kredisi olarak görmekteyiz. Bu yüzden de burada yıllardır bu tür kredi oranlarını vermekteyiz. Konut Kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken konular, vade seçimi gibi konularda zorluk yaşıyorsanız şu belgeye bir göz atın deriz : Konut Kredisi Kullanırken.

Bu bilgileri tamamen bankaların konut kredi sayfalarından aldığımızı, faiz oranları ve ödeme koşulları gibi bilgilerin sürekli değişebileceğini göz önünde bulundurunuz lütfen. Bu sayfadaki konular size bilgi vermek amaçlı hazırlanmıştır. Olası değişiklikler ya da çıkabilecek sorunlardan Emlak Bilgi Sistemi sorumlu tutulamaz.Bazı bankaların kendi müşterilerine farklı faiz uyguladıklarını ve bazı bankaların hem kredi kullanana hem de konuta sigorta yaptırıp bunun bedelini kredi maliyetine ayrıca ekleyebileceklerini unutmayınız. En Düşük Konut Kredisi, En Ucuz Konut Kredisi gibi duyurulan faizler bu maliyetler nedeniyle pek de en düşük olmayabiliyor. Hesaplamalarınızda bunu gözönünde tutmalısınız.

Aşağıdaki tablo 100.000 TL'lik konut kredisi kullanımına göre örneklenmiştir. Dilerseniz aşağıdaki 1. Kutucukta kendi tutarınızı ve vadeyi girebilir ya da 2. Kutucukta yeni bir tutar girerek 5,10,20 Yıl için konut kredisi hesaplatabilirsiniz. '.' ya da ',' kullanmadan tam tutarı giriniz.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /usr/home/devinimy/public_html/www_emlakgentr/mysqlconnection.php:7 Stack trace: #0 /usr/home/devinimy/public_html/www_emlakgentr/konutkredisifaizoranlari.php(96): require() #1 {main} thrown in /usr/home/devinimy/public_html/www_emlakgentr/mysqlconnection.php on line 7